Македонија
9. August 2019 - 15:16

Почина скопската легенда Алфонсо

Почина познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо.

Тој редовно беше присутен во скопските кафулиња, пиејќи го своето познато капучино, па дури и во дискотеките, секогаш облечен во бело одело.

Алфонсо сите добро го познаваат од познатиот филм за ромите „Шампионите од Шутка“, но тој исто така имаше улога зема и во „Дом за бесење“ и „Црна мачка бел мачор“ на познатиот продуцент и режисер Емир Кустурица.