Македонија
20. August 2019 - 18:56

Почина работник на зградата на ФФМ

Во 16.06ч. пријавено е дека на бул.“АСНОМ“ В. П.(1963) од Скопје, вработен во фирма, паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место велат од МВР. Упатени кон местото на настанот биле полициски службеници како и Државен трудов инспектор.