Македонија
12. May 2022 - 11:02

Почина момче а девојка заврши во болница откако со мотор удриле во ограда

Вчеравечер на 11.05.2022 околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Елисие Поповски – Марко“, мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.А.(28) од Скопје изгубил контрола и удрил во ограда.

- По несреќата Љ.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и набргу починал. Со телесни повреди се здобила сопатничката Г.С.(27) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Известен бил Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.