Фудбал
13. February 2016 - 16:15

Почина бугарската легенда Иванов

Легендарниот бугарски фудбалер, Трифон Иванов (51), починал во саботата од срцев удар.
 
Иванов беше дел од најславната генерација на бугарскиот фудбал, која на Светското првенство во 1994 година го освои четвртото место.
 
Дефанзивецот во кариерата бил член на Етар, ЦСКА Софија, Австрија и Рапид Виена, Ксамакс и Бетис.