Македонија
12. January 2018 - 10:53

Почина бебе во Скопје

Во Единицата за информации и команда Скопје вчера во 10.07 часот А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на ул. „Брсјачка Буна“ во Скопје, кога станала од спиење околу 9.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот, односно починало.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.