Џет-Сет
4. March 2019 - 22:08

Почина американскиот актер Лук Пери

Американскиот актер Лук Пери почина денеска на 52-годшина возраст.

Беше најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“.

Пери беше хоспитализиран пред три денови поради мозочен удар

Пред извесно време, телевизиската мрежа Фокс официјално потврди дека ќе се снимаат нови епизоди од „Беверли Хилс“.