Фудбал
2. May 2021 - 18:15

Почетокот на натпреварот Манчестер јунајтед - Ливерпул одложен поради протест на навивачите

Навивачите на Манчестер јунајтед се пробија на „Олд Трафорд“ неколку часа пред натпреварот против Ливерпул. Почетокот на дербито од 34. коло на англискиот шампионат е одложен на неодредено време, соопшти „Sky Sports“.

Според извештаите на британските медиуми, Премиер лигата објави дека почетокот на натпреварот е одложен поради протести на навивачите на стадионот „Олд Трафорд“. Забележано е дека екипите се уште се во хотелот и не можат да излезат на теренот.

Навивачите на Јунајтед бараат оставка од сопствениците на клубот – семејството Глејзер.

Почетокот на натпреварот беше закажан за 17:30 часот.