Џет-Сет
27. April 2019 - 18:31

По три години брак - Се разведува Даниел Кајмаковски

Победникот на „Икс фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, објави „Ексклузив“ на 1ТВ.

Двојката беше од 2016 година, а во февруари 2017 година го добија синот Давид.