Македонија
28. September 2019 - 13:01

По претрес од полицијата скопјанец веднаш приведен

Рано утринава, по претрес од полицијата, бил уапсен скопјнец откако кај него била пронајдена марихуана.

На 28.09.2019 во 02,45 часот полициски службеници од СВР Скопје од улицата “Козле“ го лишиле од слобода М.Т.(31) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.