Loading Video...
Ракомет
20. September 2019 - 19:14

Писонеро: Против Порто да ја потврдиме победата во Монпеље

Ракометарите на Вардар по победата во Франција над Монпеље ги очекува нов предизвик. В недела во Скопје гостува португалската атракција Порто екипа која речиси сите напади ги игра со 7 ракометари. Тренерот на црвено-црните Давид Писонеро на денешната прес-конференција најави интересен меч токму од тие причини но и нова победа како потврда на успехот во Франција.
Средбата се игра в недела во Скопје од 17ч.