Македонија
23. February 2020 - 15:57

Пет момчиња физички нападнати пред ноќен клуб во Скопје

Денеска во 01:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на ул.„Димитрие Чуповски“ Б.Ф.(23), А.Ч.(23), Л.Б.(30) и М.Ч.(24) сите од Скопје поради претходно недоразбирање физички ги нападнале Ф.П.(20) М.П.(22) двајцата од с.Бразда,скопско, А.С.(21) од с. Шишево,скопско, С.Ј.(20) од Скопје и Б.Р.(18) од с.Батинци,скопско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.