Балкан
28. March 2023 - 18:46

Песочна бура предизвика верижен судир во Србија | ВИДЕО

Најмалку седум лица се повредени при верижен судир што денеска околу 15 часот се случил на автопатот Суботица – Бачка Топола во соседна Србија.

При судирот учествувале 14 возила. Српските медиуми објавија дека нема информации за жртви.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Се претпоставува дека до судирот дошло како резултат на песочна бура предизвикана од силни ветрови и намалена видливост на патот.

Полицијата го блокираше сообраќајот на излезот од Суботица, а истрагата е во тек.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)