Македонија
8. December 2019 - 11:42

Пензионерка повредена додека се качувала нагоре во автобус на ЈСП

Вчера во 12.35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Н.П.(69) од Скопје.

Според пријавеното, Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала.

Се преземаат мерки за расчистувње на случајот.