Македонија
8. March 2019 - 21:58

Пендаровски пријавил во МВР дека го следеле тајни служби

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски вечерва во СВР Скопје пријавил дека бил следен од тајни служби блиски до опозицијата, јави проталот МКД.мк.

Денеска од МВР изјавиле дека дека очекуваат, доколку тој има некакви сознанија, за тоа да поднесе пријава.

Пендаровски во гостување на две телевизии се пожали дека го следеле тајни служби, а доказ за тоа биле 3 фотографии од него објавени на социјалните мрежи.