Македонија
13. јуни 2021 - 19:33

Пендаровски го следи натпреварот со австрискиот амбасадор: Верувам нема да се скараме

Претседателот на Македонија историскиот прв натпревар на ЕП против Австрија го следи токму со амбасадорот на таа држава Вуцас.

-Навивачкиот дух го има и австрискиот амбасадор Вуцас. Верувам дека нема да нѐ скара вечерашниот натпревар, напиша Пендаровски.