Балкан
13. February 2017 - 9:26

Педофил барал разголени фотографии од 6-годишно девојче: Му пратила снимка по која е фатен

Кривична пријава за искористување на малолетничка за порнографија е поднесена против 26-годишен маж од околината на Белград кој од 9-годишно девојче од Ниш барал фотографии на кои е гола.

-Многу брзо откако се запознале преку интернет, си размениле телефонски броеви и секојдневно разговарале. Што ја придобил довербата од детето, осомничениот со неа почнал да води експлицитни разговори за секс.

Кратко потоа побарал и фотографии на кои е гола, а таа му испратила видео запис на кој таа навистина била без облека. На таа снимка се гледа дека девојчето се допира по интимните делови, веројатно на негово барање, велат извори од истрагата.

Кога е обвинет, осомничениот вината за делото се обидел да ја префрли на девојчето.

-Тој тврдел дека незнаел дека разговара со дете, зошто наводна на профилот напишало дека има има 22 година, а кога почнале да зборуваат по телефон рекла дека има 25 години. Дури истакнувал дека таа иницирала разговор за секс зошто прва прашала дали некогаш имал интимни односи, а тој негирал. Признал дека и побарал слика, но се правдал дека на видео записот кој го испратила, не се гледа добро нејзиниот лик поради што не знаел дека разговара со дете.

Против Белграѓанецот е поднесена кривична пријава во редовна постапка поради што не е уапсен ниту му е одреден притвор.