Џет-Сет
23. September 2015 - 11:30

Патрик Шварценегер набива мускули заедно со тато Арнолд

Освен тоа што татко му е славниот Арнолд Шварценегер, Патрик во јавноста стана познат и по кратката врска со пејачката Мајли Сајрус.

Познатиот Арнолд на синот Партик јавно му посака среќен роденден и откри дека не само што има син „кој е попаметен од него, туку и посилен“.

Во кого сега е вљубен 22-годишниот Патрик се уште не е познато, но со оглед дека медиумската слава расте, веруваме оти така ќе расте и интересот за неговиот љубовен живот.

Засега и тато Арнолд е одлично друштво.