Фудбал
20. May 2018 - 17:04

Пандев ја заврши сезоната со нов погодок

Екипата на Џенова е поразена во последното коло од Торино со 1-2 на свој терен во меч кој немаше резултатско значење.
Најзначајниот момент за домашните беше новиот погодок за капитенот на нашата репрезентација Горан Пандев во 80-тата минута што е 5-ти оваа сезона во Серија А за него.
Џенова обезбеди опстанок и првенството ќего заврши најверојатно на 12 или 13. место.