Балкан
24. April 2018 - 22:32

Паднала од прозорец додека ги спуштала ролетните - соседите ја нашле во локви крв

Језив настан ги вознемири станарите на една улица во Србија, каде паднала жена додека ја отварала ролетната на прозорецот.
 
Се работи за 53-годишната Ева Машовиќ која соседите ја пронашле на плочникот пред зграда.
 
Таа паднала од четврти спрат додека ја местела ролетната дома, при што загубила рамнотежа. Била професорка во средно училиште.