Балкан
18. February 2017 - 11:21

Ова е Далибор кој си ја уби сопругата па се самоуби

37-годишниот Далибор Јовановиќ пукал во 32-годишната сопруга Јелена, па си пукал во глава, не можејќи да се помири со нивната разделба.

Парот од Житораџа се разделил пред одреден период, а неможејќи да издржи во четвртокот во 16 часот, со пиштолот на својот дедо го направи крвавиот злочин. 

Тој ја убил поранешната сопруга, па си пресудил откако ја однел на селскиот пат каде немало никој во тој период.

Мештаните ги нашле телата.