Џет-Сет
15. January 2016 - 14:05

Ова е 16 години помладото момче на Цеца за кое сите зборуваат!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ заљубена е во манекенот Александар Јововиќ дознава Стори. Пејачката се впуштила во романса со згодниот Јововиќ пред една година, откако тој глумеше во нејзиниот спот за песната "Dobro sam prošla". Иако веќе некое време се креиеле од очите на јавност, последните неколку дена тие се забележани секојдневно заедно, на Копаоник, Москва, Дубаи итн.
 
Цеца и Александар се запознале на снимањето на спотот, а дружењето потоа продолжил. Љубовта изненадила многумина поради тоа што тој е 16 години помлад, но очигледно тоа многу не ги засегало.
 
Цеца само еден маж покажала во јавноста по смртта на својот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тоа беше манекенот Владимир Цветковиќ.
 
Александар Јововиќ е од Белград, студира економија и финансии и има 26 години. Прогласен е за најзгоден манекен на белградската Неделна мода, а работел за истакнати брендови и дизајнери во Србија.