Здравје
19. August 2015 - 21:47

Откриен е најмоќниот природен лек!

Рецептот на рускиот научник професор Христ Мермерск, многумина го претставуваат како револуционерен лек, со кои илјадници луѓе биле излечени од рак.

„Тоа е храна за лечење на комплетниот организам, а ракот во таков организам сам се повлекува“, вели во своите предавање професорот Мермерски.
Тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните жили, го лечи срцето, го обновува имунитетот, ги чисти бубрезите и црниот дроб. Ја подобрува работата на мозокот и паметењето, чува од инфаркт и доведува до излекување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина говороат дека станува збор за најдоброто средство против сите видови на рак!

Состојки. 15 свежи здрави БИО лимони, 12 главици свеж бел лук, 1 киломграм домашен мед, 400 грама жито и 400грама свеж орев.

Припрема: 400 грама жито ставети ги во стаклен сад. Полејте ги со вода да остојат, најдобро преку ноќ. По 10 – 12 часа преку чиста газа процедете ја водата и добро измејте ги зрната, па повторно процедети ги низ газата. 
Во садот оставете ја пченицата да стои 24 часа.

Сомелете ги заедно пченицата оревот и главиците бел лук. Со пет кори на лимот добро промешајте. Мешајте додека смесата не стане хомогена.

Додадете мед и мешајте со дрвена лажица па сипете ја во стаклен сад. Оставете да опстои три дена па потоа почнете да ја конзумирате.

Оваа храна се зема 30 минути пред доручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лечење на ракот земајте по една до две лажички на секој два часа.