Македонија
5. јуни 2020 - 12:48

Османи: Ве молам погледнете како вирусот се пренесува кај сите присутни на ручек

Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера.

„По втор пат го објавувам ова видео.
Како за 30 минути се пренесува вирусот кај сите присутни на заеднички ручек или вечера.
Ве молам погледнете го“, посочи тој на социјалните мрежи.

Нашата земја од вчеравечер од 21 часот е во тридневен строг полициски режим, поради зголемениот број на заразени од корона вирусот.