Македонија
22. August 2019 - 13:19

Османи: Неселективната борба против корупцијата е меѓу клучните услови за влез во ЕУ

Повикувам на брза и транспарентна постапка за да се врати довербата во правото, порача вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи на прес конференција по повод актуелните случувања во врска со случајот “Рекет“.

- Неселективната борба против корупцијата е меѓу клучните услови за влез во ЕУ, бидејки таму прагот на толеранција за овие прашања е многу низок, вели Османи.

Мирјана Јовеска