Македонија
16. July 2019 - 12:58

Османи: ДУИ е разочаран од вчерашниот настан и сме против селективна правда

Бујар Османи во името на ДУИ вели дека се разочарани од тоа што се случи вчера со притворите за рекет и вели дека како партија се против селективна правда што лидерот на ДУИ Али Ахмети постојано го повторувал.
 
Прашан дали при она вчера може да се зборува за кредибилитет на СЈО, Османи вели дека институциите треба да го истражат случајот, но Ветингот што го предлагаат е едно од решенијата, за кое ќе зборуваат у на лидерската во петок
 
Сања Димитровска