Свет
25. September 2018 - 11:16

Ооо, Бојко, каде си братко? Трамп и Борисов се поздравија како да се родени браќа

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе  председава во среда со Советот на безбедност ОН, а амбасадорката на САД при ОН Ники Хејли смета дека оваа до сега ќе биде најгледаната  седница. 
 
На еден од состаноците пред главната седница во ОН, Трамп се поздрави со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. 
 
Нивниот срдечен поздрав ги заинтересира сите присутни, додека познатиот бугарски новинар Георги Милков, моментот го сподели на својот Фејсбук со опис: „ О Бојко, каде си братко. Мило ми е што те гледам“.