Македонија
15. July 2019 - 22:27

ОЈО: Одземен телефонот на Катица Јанева

Полицијата по налог на Основното јавно обвинителство го одзела телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат од ОЈО за Сител. Од таму велат дека освен одземањето на телефонот не е вршен претрес. Името на Катица Јанева се поврзува со сличајот на Боки 13 кој денеска беше уапсен под сомение за рекет врз познат бизнисмен. Катица Јанева денеска рано попладнево си поднесе оставка.

Александар Спасовски