Македонија
15. October 2019 - 19:50

Охриѓанец каснат од куче скитник

На 14.10.2019 во Полициската станица Охрид, Р.Ш.(73) пријавил дека претходниот ден на ул. „Сатеска“ во Охрид бил касната од куче скитник на десната потколеница.