Македонија
21. October 2018 - 18:05

Ограбено казино во Миравци, разбојник влегол со нож и ја испрзнил касата

Вчера во 03,15 часот било пријавено дека во с.Миравци-гевгелиско, во казино непознато лице со закана со нож од вработената одзело 66.500 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.