Македонија
17. November 2019 - 16:08

Ограбена старица во Скопје

Вчера во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Тодор  Чангов“ на Д.T.(68) од Скопје едно лице со закана ѝ одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.