Македонија
24. јуни 2024 - 17:10

Ограбена скопјанка во автобус

С.З.(35) од Скопје вчера во 11:50 часот во СВР Скопје пријавила дека околу 10:00 часот на подрачјето на Бит Пазар, во автобус, едно лице со употреба на физичка сила и го одзело златниот синџир што го носела на себе. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.