Македонија
17. May 2016 - 14:38

Ограбена продавница на „Стокомак“ во ТЦ Буњаковец

Во полицијата синоќа во 21:40 часот З.Т.  вработен во продавница „Стокомак“ лоцирана во ТЦ-Буњаковец, пријавил дека две маскирани лица со огнено оружје влегле во продавницата, го одзеле прометот, по што избегале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.