Македонија
5. March 2017 - 13:13

Ограбена бензинска пумпа

Непознато маскирано лице рано изутрината во 3:20 часот со закана со пиштол ограбило бензинска пумпа на „Макпетрол“, лоцирана на улицата „Кемал Сејфула“ во Скопје, при што од вработениот го одзело дневниот пазар и се дало во бегство.

Како што информира МВР, се преземаат мерки за откривање и пронаоѓање на сторителот, како и за целосно расчистување на кривичното дело.