Македонија
11. October 2018 - 14:31

Од маркет во Битола украдени 65.000 денари

Сторителите и се заканиле на вработената со огнено оружје, по што ги одзеле парите и побегнале.

Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и за расчистување на случајот.