Македонија
27. August 2019 - 11:43

Од четврток благ пад на температурите

Утре во поголемиот дел од земјава ќе се задржи стабилно и топло време. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Потоа, како што информира УХМР, следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност, слаб до умерен североисточен ветер и благ пад на температурите.

УХМР за попладнево најавува локална појава на пороен дожд, грежи и засилен ветер, особено во западните делови. И во делови на Скопската котлина ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Утре утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 24 до 37степени.