Џет-Сет
25. јуни 2018 - 10:58

Објавата на Дуа Липа ги налути Србите, па Карлеуша брутално и одговори!

Фудбалската репрезентација на Швајцарија го победи националниот тим на Србија со 2:1 со головите на Џердан Шаќири и Гранит Џака, кои ги прославија така што со рацете го покажаа албанскиот симбол – орелот.

На нивните голови се израдува познатата пеачка од Косово Дуа Липа, која нивната прослава ја објави на социјалните мрежи.

На ова реагираше Јелена Крлеуша која на Твитер напиша:

- Оваа Дуа Липа изгледа е сериозна будала.