Фудбал
19. September 2022 - 19:53

Ново признание за Адеми во Хрватска

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се најде во најдобриот тим од 10.коло во првенството на Хрватска. Тој постигна погодок во триумфот на Динамо Загреб (1-2) против Локомотива.
 
Македонскиот репрезентативец доби оценка 7,9, а подобро оценети од него се Селахи од Ријека (8,1) и голманот Рогиќ од Шибеник (8,6).
 
Адеми се приклучи на националниот тим на Македонија, во пресрет на натпреварите од Лигата на нации против Грузија и против Бугарија.