Балкан
4. October 2020 - 9:05

Нови антивладини протести во Бугарија

– По 87. пат во Софија вчера се одржа протест против бугарската Влада, јави БГНЕС.

Демонстрантите поставија транспарент, на кој пишува: Кога згрозените не гласаат, одвратните управуваат!“. Меѓу демонстрантите има луѓе од Русе, Варна и други градови во Бугарија. Граѓаните носат натписи на кои пишува: „Оставка“, „Мутри, надвор!“ Мафијата да си оди“, „Оставка на целата влада “.