Свет
28. January 2020 - 13:50

Нов силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени по Рихтеровата скала денес ја стресе Турција.
 
Потресот се почувствувал во Измир и Маниса.
 
Според првичните информации кои ги пренесува српски „Телеграф“, нема повредени, а причинета е помала материјална штета.