Македонија
5. December 2018 - 10:19

Нов протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска попладне се очекува да одржи нов протест што треба да почне од штабот на партијата и да заврши пред Владата.

Минатата среда, опозициската ВМРО-ДПМНЕ одржа протест на кој лидерот на партијата Христијан Мицковски најави дека секоја среда ќе се одржуваат протести во главниот град и дека протести ќе има и во другите градови низ државата. Тој побара оставка од Владата бидејќи, како што рече, за година ипол ја уништила Македонија.