Македонија
19. јуни 2019 - 12:16

Нов напад од куче во Скопје

Нов напад на куче во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР,  вчера  во во 22.30 часот во Полициската станица Центар, М.Л.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот на плоштад „Македонија“ неговиот брат К.Л.(62) бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.