Македонија
8. October 2018 - 15:14

Нов напад од куче Скопје - повредена 63-годишна жена

Напад од куче - скитник во скоспката наслеба Хиподром. Како што информираат од МВР; вчера  во 12.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Т.Л.(63) од Скопје прјиавил дека на 06.10.2018 година околу 18.00 часот на улица „Валандовска“ во населба Хиподором бил нападнат и каснат од куче на десната потколеница.