Македонија
10. January 2019 - 21:11

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај манастирот „Св.Јован Бигорски“

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар во близина на манастирот „Св.Јован Бигорски“, кој поради свлечиште беше во прекин, е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на Македонија