Македонија
20. July 2019 - 15:48

Ноќеска семејна драма во скопско Љубин

Ноќеска во 00.15 часот во Полициското одделение Сарај, А.Ш.(36) од с.Љубин, скопско, пријави дека на 19.07.2019 околу 21.00 часот, додека бил во дворот од куќата на братучедот С.Ш. заедно со семејствата, неговиот чичко Е.Ш. со возило удрил во ѕидот од оградата, по што излегол и им упатил закани и се обидел да ги нападне.

Е.Ш. бил приведен и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.