Македонија
17. September 2017 - 12:51

Ноќеска ограбена куќа во Прилеп, крадците побегнале со богат плен

Синоќа во времето од 20,00 до 02,00 часот во Прилеп на ул. „Пере Темелковски“ во куќа сопственост на Д.Н.(47) од страна на непознати лица насилно било влезено внатре.

Крадците притоа одзеле 10.000 евра и еден пиштол марка „Чешка Зброевка“ со 15 куршуми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.