Џет-Сет
21. July 2020 - 10:42

Ники Минаж е бремена

Познатата американска раперка Ники Минаж објави на Инстаграм дека е бремена со своето прво дете. Сѐ тоа проследено со фотографија од нејзиниот труднички стомак.

Во описот на првата слика стои само – „Бремена”.

На друга објава пак, таа напиша: „Љубов. Брак. Бременост. Преплавена со возбуда и благодарност. Ви благодарам на сите за убавите желби”.

Nicki Minaj's husband Kenneth Petty arrested for 'failing to ...

Минаж лани се омажи со за Кенет Пети. Тие биле заедно како тинејџери, а 2018 година повторно се споија.