Македонија
10. јуни 2021 - 14:28

Невреме во Скопје - повеќе општини останаа без струја

Силно невреме го зафати главниот град на земјава.

Од попладнево голем број на скопски општини се без снабдување со електрична енергија, по силното невреме кое попладнево го зафати овој регион.

Центар, Кисела Вода, Аеродром се само дел од населбите кои останаа без струја.