Македонија
18. јуни 2018 - 18:57

Невреме во Кичево, летаат кровови од куќи

Страшно невреме проследено со пороен дожд, ветер и грмежи го погоди попладнево Кичево.

Од силината на ветерот делови од кровови летале од згради и куќи.