Свет
28. March 2018 - 8:46

Нетанјаху пуштен од болница

- Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера е пуштен од болница, каде престојуваше поради висока температура и кашлица.

- На пат кон дома сум. Сигурно е дека малку одмор и врела супа ќе ги доведат работите во ред, напиша Нетанјаху на Твитер.

Во официјалното соопштение на канцеларијата на израелскиот премиер се наведува дека испитувањата во болница покажале оти премиерот боледува од блага вирусна инфекција на горниот респираторен тракт.