Македонија
11. January 2019 - 10:49

Несреќа во Битола -жена итно пренесена во болница

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Битола, повреден е пешак. Како што информираат од полицијата, вчера околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести “ и  ,,Минела Бабуковски“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило ,,Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(36) од Крушево удрило во пешакот Х.Н (58) од Битола. Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола, каде и била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.